Nie żyje Alicja Majcher-Węgrzynek

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Alicji Majcher-Węgrzynek.

Z Muzeum Okręgowym w Tarnowie zawiązana była od 1970 do 2004 roku pracując najpierw w Dziale Artystyczno-Historycznym, później zaś kierując powołanym Działem Historii. Była autorką wielu opracowań dotyczących historii Tarnowa i regionu, upowszechniała wiedzę o zbiorach muzealnych, była autorką pierwsze katalogu dokumentów pergaminowych znajdujących się w naszych zasobach. Niestrudzenie propagowała postać, urodzonego w Tarnowie, Józefa Bema. Muzeum, Tarnów i tarnowianie zapamiętają Panią Alicję jako tę osobę, dzięki której rozpoczął się proces kolekcjonowania fragmentów “Panoramy Siedmiogrodzkiej”, wielkoformatowego obrazu ukazującego triumf Armii Siedmiogrodzkiej, dowodzonej przez Józefa Bema w bitowe pod Sybinem w 1849 roku. Była także jedną z inicjatorek odrodzenia w Tarnowie Bractwa Kurkowego, znawczyni jego dziejów.

Wszystkim Bliskim i Przyjaciołom Pani Alicji składamy wyrazy szczerego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 22 stycznia na Cmentarzu Komunalnym w Klikowej.