Otwarcie wystawy “Raduję się, że mogę być dziś z Wami” – Jan Paweł II w Tarnowie

Start: 2022-10-16 17:00:00
Koniec: 2022-11-09 15:00:00
Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

W niedzielę 16.10.2022 r., w trakcie obchodów XXII Dnia Papieskiego, w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu odbył się wernisaż wystawy “Raduję się, że mogę być dziś z Wami” – Jan Paweł II w Tarnowie. Ekspozycja została przygotowana w związku z przypadającą w bieżącym roku 35. rocznicą papieskiej wizyty w naszym mieście.
W otwarciu wystawy wziął udział I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz.
Podczas wernisażu swoimi wspomnieniami związanymi z wizytą Papieża w Tarnowie podzielili się uczestnicy wydarzeń sprzed 35 lat: ks. prałat dr Bolesław Margański, pani Elżbieta Zięba oraz pan Albert Radwan.
Na ekspozycji znalazły się między innymi przedmioty, których osobiście używał Jan Paweł II podczas mszy beatyfikacyjnej Karoliny Kózki oraz Nieszporów Eucharystycznych na Placu Katedralnym w Tarnowie, tron papieski, stół ofiarny, ambona, szaty liturgiczne, kielichy, monstrancja.
Oprócz nich zobaczyć można także bogatą kolekcję zdjęć przedstawiających Papieża Polaka, oraz ludzi zgromadzonych wokół ołtarza.
Kuratorami wystawy są Dorota Lewicka oraz Jakub Nowak.
Ekspozycję można zobaczyć do 9.11.2022 r.
Wystawa zorganizowana we współpracy z: Archiwum Diecezjalnym im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza w Tarnowie; Parafią Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie; Parafią Rzymskokatolicką pw. Błogosławionej Karoliny w Tarnowie; Domem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej; Muzeum Diecezjalne w Tarnowie; Archiwum Sanktuarium w Tuchowie; Parafia Ołpiny; Dom Kultury w Tuchowie; Panem Albertem Radwanem, Panem Ryszardem Tomaną; Panią Zuzanną Jarzębak.