„Patrioci. Żołnierze. Żydzi” wystawa mobilna na Placu Rybnym w Tarnowie

Start: 2023-05-19 10:00:00
Koniec: 2023-06-11 18:00:00
Plac Rybny w Tarnowie

„Patrioci. Żołnierze. Żydzi” – to nowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej. Zostanie ona udostępniona zwiedzającym od 19 maja do 9 czerwca 2022 roku na Placu Rybnym w Tarnowie (obok Bimy Starej Synagogi).

Przygotowana ekspozycja prezentuje sylwetki Żydów walczących o niepodległość i granice Polski w latach 1914–1921 oraz ich późniejsze losy. Jak zaznaczył we wprowadzeniu do wystawy prezes IPN dr Karol Nawrocki – wielu z nich czuło się dziećmi jednej polskiej Ojczyzny.

Projekt edukacyjny został stworzony w oparciu o nowoczesne rozwiązania w zakresie nauczania historii. Wystawa ma postać mobilnego pawilonu ekspozycyjnego. Dzięki interaktywnym ekranom i narracji lektora zwiedzający będą mogli zapoznać się z wieloma niezwykłymi i nieznanymi historiami bohaterów naszej wspólnej walki o niepodległość, a później jej obrony.

Ekspozycja została przygotowana w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i ukraińskim.

Wstęp na ekspozycję od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00.

Zapraszamy.