Plac Magdeburski – tarnowskie uczennice upamiętniły to miejsce

Podczas okupacji niemieckiej Plac Magdeburski, w II Rzeczypospolitej Plac Wolności. To miejsce, które na stałe wpisało się w tragiczna historię Żydów tarnowskim. Dziś nie pozostało po nim nic. Zmienić taki stan rzeczy postanowiły tarnowskie uczennice, Izabela Czosnyka i Gabriela Sierak. Historię tego wyjątkowego miejsca przedstawiły na stronie internetowej magdeburski.pl.

W utworzeniu strony internetowej, która bierze udział w XIII edycji konkursu na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, wymiernie pomogli pracownicy naszego Muzeum. Wśród nich znaleźli się:

• Adam Bartosz – prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej, wieloletni Dyrektor Muzeum,
  • Janusz Kozioł – Zastępca Dyrektora ds. Zbiorów i Edukacji Muzeum,
  • Natalii Gancarz – kustosz.

(bch)

plakat projektu magdeburski.pl