Powstaje internetowa lekcja historii o życiu Krakowiaków Wschodnich

Podczas pandemii nie zwalniamy tempa w kwestii upowszechniania wiedzy o historii i sztuce naszego subregionu. Wczesną jesienią w Muzeum Dwór w Dołędze nagrywaliśmy sceny do filmu paradokumentalnego. Produkcja będzie opowiadać o życiu codziennym Krakowiaków Wschodnich.

Film będzie miał formę 45 minutowej lekcji wideo. Aktor Teatru Ludowego w Krakowie, pan Piotr Piecha oprowadzi oglądających po ekspozycji chaty chłopskiej. Dzięki produkcji, mieszkańcy regionu tarnowskiego będą mogli zobaczyć, jak żyli na co dzień ich przodkowie.

Autorem zdjęć jest Paweł Zechenter, a za muzykę odpowiada Adam Prucnal. Film planujemy udostępnić w drugiej połowie listopada na naszym kanale YouTube. Projekt realizujemy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. O wydarzeniu mówi m.in. Radio ESKA.

(bch)

Fot. Arkadiusz Wąs – Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej