Promocja tomu II serii pt.: „Krakowiacy Wschodni” autorstwa Urszuli Gieroń.

31 marca 2022 r. w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie, odbyło się spotkanie przy albumach: „Krakowiacy, Lachy, Górale – stroje wsi małopolskiej”, w czasie którego odbyła się promocja tomu II serii pt.: „Krakowiacy Wschodni” autorstwa Urszuli Gieroń, etnograf od lat związanej z tarnowskim Muzeum. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Pani Monika Gubała Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W imieniu wydawcy albumu w wydarzeniu wzięli udział Andrzej Zarych – Dyrektor MCK SOKÓŁ oraz Piotr Gąsienica – Wicedyrektor MCK SOKÓŁ. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

„Krakowiacy, Lachy, Górale – stroje wsi małopolskiej” to wydawnictwo ukazujące urodę, bogactwo i różnorodność tradycyjnych, świątecznych strojów oraz codziennych ubiorów chłopskich noszonych niegdyś w małopolskich wsiach od Krakowa po Zakopane, od Zawoi po Gorlice. Dziesięciotomowa publikacja jest efektem realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu projektu badawczo-dokumentacyjnego pod nazwą: „Małopolska Źródłem Tradycji”, finansowanego z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.