Roman Fleszar – „Malarstwo”

Start: 2019-01-14 18:00:00
Koniec: 2019-02-03 14:00:00
Siedziba Muzeum

Zapraszamy na pierwszy w nowym roku wernisaż w Galerii „Piwnica Pod Trójką”. W poniedziałek, 14 stycznia otworzymy wystawę twórczości tarnowskiego malarza Romana Fleszara. Początek tradycyjnie o godzinie 18:00. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Roman Fleszar urodził się 12 lipca 1966 r. w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Goetz-Daderian w Paryżu. Dyplom z malarstwa otrzymał w 1992 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2016 r. uzyskał stopień doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na co dzień wykłada w Instytucie Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, pastel oraz realizacje sakralne. Debiutował w 1985 r. wystawą w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Tarnowie. Ma za sobą wiele wystaw w Polsce i za granicą (m.in. we Francji, Belgii czy USA). Jest Stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe: 1985 – debiut – Wojewódzki Ośrodek Kultury Tarnów, 1990 – La Poste-Ecole Militaire Paryż (Francja), 1999 – Artyści Polski Południowo-Wschodniej Rzeszów, 2001 – Międzynarodowe Targi Poznańskie Poznań – Salon Sztuki Współczesnej BWA Bydgoszcz, Wystawa
w Schoten (Belgia), 2005 – Saint-Jean de Braye (Francja), 2004 – Apostles Waszyngton (USA) – Galeria Wirydarz Lublin – Galeria Sukiennice Kraków – Pałac Małachowskich Nałęczów, 2007 – BWA Tarnów, 2008 – Galeria Sztuki Kazimierz Dolny nad Wisłą, 2011 – Salon 100-lecia ZPAP Bunkier Sztuki Kraków, 2013 –  Instytut Polski Sankt Petersburg (Rosja), 2014 – James Howe Galery Nowy Jork (USA) – Centre for Creative Practices Dublin (Irlandia), 2015 – cykl wystaw Exercise – Galerie Platan i Latarka Budapeszt (Węgry) – PIASA-The Polish Institute of Arts and Sciences of America Nowy Jork (USA), 2016 – Galeria Pryzmat Kraków, 2018 – Centrum Sztuki Współczesnej Solvay Kraków.

Kurator wystawy: Bożena Szczupak
Wystawa czasowa, czynna: 15 stycznia – 3 lutego 2018 r.

Sponsorem cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” jest APEKS Hurtownia Artykułów Biurowych i Szkolnych.

Fot. Robert Moździerz, Muzeum Okręgowe w Tarnowie

O wydarzeniu w mediach: