Spacer po Tarnowie. Wydarzenie towarzyszące wystawie pt. „Wzory w kwadracie zamknięte. Ceramiczne zdobienia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku”. [zdjęcia]

24 października o godzinie 11:30 zapraszamy Państwa na spacer śladem ceramiki w tarnowskich kamienicach.

Jest to wydarzenie towarzyszące wystawie pt. „Wzory w kwadracie zamknięte. Ceramiczne zdobienia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku”, którą można obejrzeć do końca roku w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie w Rynku 3.

Naszym przewodnikiem będzie dr Agnieszka Partridge, kuratorka wspomnianej wystawy.

Dr Partridge to znana kolekcjonerka i autorka obszernej publikacji „Potęga ornamentu”, w której omawia europejską ceramikę artystyczną i wykorzystywane przez nią motywy zdobnicze. Jej olbrzymia wiedza i pasja sprawią, że czas który wspólnie spędzimy w niedzielne przedpołudnie będzie niezapomnianym wydarzeniem. Poruszając się w obrębie starego miasta, zwrócimy uwagę na przedmioty i miejsca, których zwykle nie zauważamy – płytki ścienne oraz podłogowe, znajdujące się we wnętrzach i na elewacjach zabytkowych kamienic. Ceramika na posadzkach wskutek używania ulega zniszczeniu, wymieniana jest na nową. Warto przyjrzeć się jej, aby w przyszłości starać się o zachowanie jej w miejscach, do których została przeznaczona.

Przed spacerem zapraszamy na wystawę do siedziby muzeum. Ekspozycja czynna jest od godziny 10.00. Zapoznanie się z nią stanowić będzie znakomite wprowadzenie i przygotowanie do spaceru.