Święto Wojska Polskiego – OBCHODY ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 – 15 sierpnia 2022

Start: 2022-08-15 14:00:00
Koniec: 2022-08-15 19:00:00
Stadion LKS Wolania - Wola Rzędzińska

W dniu Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia 2022 r. (w poniedziałek), od godziny 14, zapraszamy na stadion LKS Wolania w Woli Rzędzińskiej, gdzie odbędą się obchody Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920.

W trakcie trwania uroczystości prezentowana będzie wystawa IPN: „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”

Zapraszamy dzieci oraz młodzież na gry i zabawy pod tytułem „Polska to my”, które w trakcie uroczystości zorganizowane będą przez Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Dostępne będą stoiska promocyjne zorganizowane przez:
– IPN Oddział w Krakowie, księgarnia IPN
– Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułk Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej ze Słopnic
– Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Wydarzenie realizowane jest w ramach akcji Instytutu Pamięci Narodowej: „Z miłości do Polski. Armia Krajowa – 80. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową”

Z miłości do Polski. Armia Krajowa - 80. rocznica przekształcenia Związku Wali Zbrojnej na Armię Krajową - pasek ilustacyjny

Organizatorami wydarzenia są:
– Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Krakowie
– Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Partner Główny: Małopolska

Honorowy Patronat: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Logotypy organizatorów: IPN, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej