Tarnów Polskiej Piosenki Festival

„Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne wymyślone przez radio RDN Małopolska. Festival jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w regionie tarnowskim i doskonale wypełnia lukę kulturalną Tarnowa. Jego pierwsza edycja została uznana za najlepszą imprezę plenerową minionego lata.

Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej edycji festiwalu, projekt drugiej został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców subregionu tarnowskiego, udało się uzyskać finansowanie województwa, a zadanie zostało zlecone do realizacji Muzeum Okręgowemu w Tarnowie – Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego. Współorganizatorem jest radio RDN Małopolska.

„Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” to nie tylko koncerty i promocja polskich gwiazd i ich twórczości, ale także wspieranie młodych, utalentowanych artystów. Podczas Festivalu odbędzie się konkurs DemoGraMY skierowany do młodych muzyków, chcących zaistnieć na profesjonalnej scenie muzycznej.

tpp_plakat

„Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018” to wydarzenie, na którym nie zabraknie  wyśmienitych artystów i świetnej zabawy. Będą ulubione przeboje, mocne, rockowe, rytmy, ale i melancholijne i spokojne dźwięki. Festival odbędzie się w dniach 19.07 (czwartek) do 22.07.2018 (niedziela) na tarnowskim Rynku. 19 i 20.07. szanse na zaprezentowanie się na profesjonalnej scenie dostaną młode zespoły: Dreamheart, See You Later, Kuba Zaborski, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów, Mercurius, Harissa.

Koncerty gwiazd Festivalu rozpocznie 19.07. debiutujący zespół młodych muzyków Need More Clouds. Nastolatkowie tworzący grupę mają na swoim koncie wiele sukcesów, gwiazdy polskiej sceny muzycznej oceniają ich jako spontanicznych, energicznych i autentycznych wykonawców. Tego samego dnia na scenie pojawi się także wielokrotnie doceniany przez słuchaczy radia RDN Złoty Maanam. Koncert zespołu, jak mówią sami artyści to spektakl wspaniałej zabawy zarówno dla starszej publiczności jak i dla młodzieży.

W piątek ciąg dalszy rockowych brzmień. Wystąpi zespół Rock and Fire, a po nim Tribute to Jantar, prezentując najpiękniejsze dzieła wybitnej wokalistki Anny Jantar. W finale wieczoru zaśpiewa Sarsa – młoda wokalista, gwiazda muzyki pop, autorka tekstów i kompozytorka, która podbiła już serca wielu fanów w całej Polsce.

Sobotni koncert rozpocznie tarnowski zespół Hush, którego liderem jest znany m.in. z radiowej anteny Rafał Huszno. W tym dniu wystąpi także Mateusz Ziółko, polski wykonawca muzyki pop. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Wieczór zwieńczy występ wszechstronnej artystki Natalii Kukulskiej. Chętnie słuchanej zarówno przez najmłodszych jak i starszych. Na zakończeniu wystąpią energiczny Paweł Stasiak z zespołem Papa D, z już ponad trzydziestoletnim stażem na scenie. Gwiazdą wieczoru będzie ponadczasowa i niezastąpiona Maryla Rodowicz.

Zadanie jest współfinansowane z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego.

19 lipca
16:00 DemoGraMY!: Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów See You Later, Kuba Zaborski z zespołem
18:30 Need More Clouds
20:00 Złoty Maanam