Wernisaż wystawy “Jan Szczepanik – geniusz, wynalazca, konstruktor”. [zdjęcia]

Wystawa jest częścią Ogólnopolskich Obchodów 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika, organizowanych w Tarnowie i Krośnie, nad którymi patronat honorowy sprawują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji i Nauki.

Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Fundacji im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz kolekcji prywatnej Barbary i Mieczysława Czosnyków. Rekonstrukcje wynalazków J. Szczepanika wykonano na podstawie opisów patentowych, opracowań naukowych i wiadomości historycznych. Wykonano je w Zakładzie Automatyki i Robotyki Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz Instytucie Włókiennictwa w Łodzi, należącym do Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ.

Zdjęcia z wernisażu