„Wielcy Nieobecni” w Galerii Sztuki Hortar

Start: 2019-12-18 17:00:00
Koniec: 2020-01-15 17:00:00
Galeria Sztuki Hortar

W ostatnich dniach roku zapraszamy na wyjątkową wystawę, którą tarnowskie Muzeum Okręgowe zorganizuje wspólnie z Galerią Sztuki Hortar. Wernisaż prac nieżyjących artystów związanych z Tarnowem odbędzie się w środę, 18 grudnia o godzinie 17.00.

Pomysł na wystawę „Wielcy Nieobecni” powstał w Galerii Sztuki Hortar, jako podsumowanie roku jubileuszowego. Był to jednocześnie Rok Tarnowa i Tarnowian w tejże galerii. Założeniem ekspozycji kończącej obchody 15-lecia było pokazanie prac artystów nieżyjących, związanych z Tarnowem. Muzeum Okręgowe
w Tarnowie włączyło się w obchody jubileuszu, wypożyczając ze swojej bogatej kolekcji kilkadziesiąt wybranych obrazów. Wypożyczone dzieła należą do artystów, których prace są rzadko pokazywane, niekiedy w ogóle zapomniane.

Firma Hortar utworzyła prywatną galerię sztuki w 2004 roku. W trakcie jej pracy zrealizowano ponad 90 wystaw. Wśród artystów, których twórczość zaprezentowano, znajdziemy nazwiska m.in. Józefa Czapskiego, Jerzego Nowosielskiego, Kiejstuta Bereźnickiego, Stanisława Tablisza, Jerzego Martynowa i wielu innych. Za największy sukces Galerii Hortar uważa się wystawę pt.: „Dekalog w Obrazach”, na której zaprezentowano 10 obrazów czołowych polskich malarzy.

Grupa Azoty – Główny Partner Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Kurator wystawy: Bożena Szczupak
Wystawa będzie czynna w terminie grudzień 2019 – styczeń 2020

Foto: Robert Moździerz