Wizyta Pani Iwony Gibas oraz Pani Moniki Gubały w Zalipiu

“Zalipie to niezwykłe miejsce, którego malownicze piękno budzi skojarzenia z bajkowymi pejzażami. Zdobienie domów kwiecistymi wzorami jest jedną z najciekawszych tradycji naszego regionu. Dzięki pielęgnowaniu tej sztuki, m.in. poprzez warsztaty i zajęcia ze znawcami malowanek zalipiańskich, każdy może stać się artystą i spróbować swoich sił w tworzeniu sztuki ludowej”.
W ten sposób, o tym pięknym miejscu, wypowiedziała się Pani Iwona Gibas Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która wraz z Panią Moniką Gubałą Dyrektorem Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 31 marca 2022 r. odwiedziła Zagrodę Felicji Curyłowej w Zalipiu, oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz domy miejscowych twórczyń ludowych. W tym czasie, pod czujnym okiem kierowniczki Wandy Raci, odbyły się zajęcia plastyczne, w których wzięły udział dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej im. Marii Kozaczkowej, ale nie tylko! Sprawdźcie sami.