Wystawa Tomasza Głowacza – „Mountains – Abstraction”

Start: 2022-03-07 18:00:00
Koniec: 2022-04-03 00:00:00
Rynek 3 – Galeria „Piwnica pod Trójką”

W ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” odbędzie się wystawa “Mountains – Abstraction. W poszukiwaniu pierwotnego widzenia”. Jest to cykl prac malarskich zainspirowanych prehistoryczną sztuką naskalną, ekspresjonizmem oraz sztuką informel. Seria prezentowanych prac akwarelowych jest częścią cyklu, który obejmuje również prace wykonane w technice olejnej i stanowi projekt artystyczny  wykonany w ramach przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa w roku 2020 stypendium artystycznego w dziedzinie sztuk wizualnych.

Tomasz Głowacz – urodzony 14 lutego 1981 roku w Tuchowie. Ukończył tarnowski plastyk oraz studium renowacji. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni  Technik i technologii rzeźbiarskich pod kierunkiem mgr Romana Jacka Kieferlinga. Praca dyplomowa pt. Problematyka konserwacji markieterii w stylu Boulle’a. Próba zastosowania żywic syntetycznych do imitacji szylkretu, wyróżniony Nagrodą Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w kategorii Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z roku 2009.  Zajmuje się konserwacją zabytków oraz malarstwem. Prowadzi pracownię Alkazar Konserwacja Dzieł Sztuki, gdzie wraz z zespołem przeprowadził szereg realizacji konserwatorskich.   Uprawia malarstwo sztalugowe, które zamyka w obszerne cykle. Ceni prace w plenerze. Zorganizował kilkanaście plenerów malarskich w kraju i za granicą. W roku 2011 zorganizował przełomowy plener malarski w Wenecji, który zapoczątkował kolejne wyjazdy, na których utworzyła się grupa malarska i przyjęła nazwę Grupa Venecqa.

Do tej pory uczestniczył w ponad 20. wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych w Tarnowie, Dębnie, Zatorze, Krakowie, Zwoleniu na Słowacji.

Kurator wystawy: Bożena Szczupak

Zdjęcia z wernisażu: