Wystawa „Wszystko… jest liczbą”

Start: 2020-01-13 12:00:00
Koniec: 2020-03-08 14:00:00
Muzeum Etnograficzne

Nowy, 2020 rok rozpoczniemy wystawą interaktywną w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10. Wernisaż ekspozycji wypożyczonej z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się w poniedziałek, 13 stycznia o godzinie 12.00. Wstęp na otwarcie jest bezpłatny.

„Wszystko… jest liczbą” jest kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych o charakterze edukacyjnym, rozpoczętego przez Muzeum UJ w 2000 r. wystawą zatytułowaną „Nauki dawne i niedawne”. Była to pierwsza inicjatywa tego typu zrealizowana w Polsce. Na ekspozycji można m.in. przeprowadzić dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójką Pascala, czym są fraktale, a czym grafy. Celem projektu jest popularyzowanie matematyki, ukazanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Ma uświadomić widzom, że niemal każda aktywność ma związek z matematyką.

Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza wystawa po remoncie Muzeum Etnograficznego.

Indywidualne lekcje muzealne

Podczas ferii zimowych zapraszamy na indywidualne lekcje muzealne na wystawie „Wszystko… jest liczbą”. W środę (29.01.) i we czwartek (30.01.) zajęcia odbędą się o godzinie 10.00 i 12.00, natomiast we wtorek (4.02.) i czwartek (6.02.) wyłącznie o godz. 12.00.

Zapisy pod nr tel. 14 6220625. Cena zajęć 6 zł osoba.

Kurator wystawy: Lucyna Marzec-Pałach
Wystawa będzie czynna do 8 marca 2020 r.

Patroni medialni: Radio KrakówRDN Małopolska

Foto: Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego