Z życia zamku w Dębnie [FOTO]

Wręczenie czeków potwierdzających przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu brzeskiego.

Koniec tygodnia okazał się owocny dla samorządowców z powiatu brzeskiego. W piątek na zamku w Dębnie  7 maja 2021 r. odbyło się wręczenie czeków potwierdzających przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu brzeskiego. Wśród gości znaleźli się: Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, posłowie na sejm RP: Józefa Szczurek-ŻelazkoAnna PieczarkaWiesław Krajewski oraz Stanisław BukowiecAnna Mikosz – radna Sejmiku Małopolskiego, Łukasz Przybyło – Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, samorządowcy z terenu powiatu brzeskiego, radni gminy Dębno oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który jednocześnie pełnił funkcję gospodarza uroczystości.

Promesę z rąk Wicewojewody Ryszarda Pagacza odebrali Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Burmistrz miasta Brzeska Tomasz Latocha oraz wicewójt Gminy Szczurowa Halina Święch.

W ramach dofinansowania Gmina Dębno otrzymała środki w kwocie 1 914 536,44 zł, które zostaną przeznaczone na remont dróg gminnych. Uroczyste wręczenie czeków odbyło się na terenie Zamku w Dębnie.

Fot. Monika Oszczypała – Muzeum Okręgowe w Tarnowie