Zimowe Spotkania przy Piwie

W ramach cyklu Kwartalnych Spotkań przy Napojach, w minioną niedzielę, 18 listopada o godz. 17.00 rozpoczęły się „Zimowe Spotkania przy Piwie”, które zainaugurował wyjątkowy koncert „Zapomniane Arcydzieła Polskiej Muzyki Fletowej” w wykonaniu Martyny Klupś-Radny i Wioletty Fludy.

Koncert zrealizowany został ze środków stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wpisał się w obchody Jubileuszu 40-lecia Muzeum Zamek w Dębnie.

Martyna Klupś-Radny jest absolwentką OSM II st. w Poznaniu w klasie mgr Tomasza Walczaka,  ukończyła także z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. dr hab. Zbigniewa Kamionki. Obecnie jest doktorantką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Kamionki. W 2018r. ukończyła Staż Artystyczny w UMFC w Warszawie w klasie dr hab. Urszuli Janik. Umiejętności instrumentalne doskonaliła podczas współpracy m.in.  z prof. Barbarą Świątek – Żelazny, prof. Wally Hasse, prof. Janosem Balintem,  prof. Jerzym Mrozikiem oraz dr Łukaszem Długoszem. Brała także udział w mistrzowskich kursach kameralnych, licznych recitalach solowych w kraju i za granicą, występując także na różnych Festiwalach.

Zapomniane Arcydzieła Polskiej Muzyki Fletowej Martyna Klupś-Radny przypomniała dębińskim słuchaczom wspólnie z Wiolettą Fludą, która zasiadała przy fortepianie. Obie panie współpracują ze sobą już od pewnego czasu i wspólnie realizują różne projekty.

Wioletta Fluda naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I w Przeworsku, którą kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Rzeszowie. W 2009 roku rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem dr hab. Mariusza Sielskiego, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2014 roku.

Goście Zimowych Spotkań przy Piwie po wysłuchaniu koncertu mogli jeszcze dodatkowo zobaczyć krótki film przygotowany specjalnie z okazji Jubileuszu 40-lecia Muzeum Zamku w Dębnie, który prezentuje krótką historię tego obiektu, oraz mieszczącego się w nim muzeum.

Na zakończenie ostatniej w tym roku muzealnej imprezy wszyscy mogli pokosztować różnych smaków piwa sponsorowanego przez mieszczący się w Brzesku Browar Carlsberg Polska S.A.

Kwartalne spotkania przy napojach, to cykl wydarzeń realizowanych w dębińskim oddziale Muzeum Okręgowego, mający na celu poszerzenie oferty kulturalnej subregionu tarnowskiego, poprzez spotkanie ze sztuką wizualną oraz muzyką. Cykl ten promuje także lokalnych twórców oraz daje możliwość zaprezentowania się młodym adeptom sztuki.

O wydarzeniu w mediach:

1. tarnow.net.pl