Życie pozamuzealne naszych pracowników

Pracownicy Muzeum to ludzie, którzy poza codzienną pracą znajdują także czas na rozwijanie swoich pasji. Jednym z nich jest dr Marcin Borys, który na co dzień związany jest z Działem Historii.

W najnowszym wydawnictwie Muzeum Historii Polski „Polacy w Chicago. Doświadczenie imigranta: integracja, izolacja, asymilacja” znajdziemy rozdział jego autorstwa, zatytułowany „Kształtowanie się sieci polskich parafii etnicznych w Chicago do końca XIX wieku”.

Publikacja pod red. prof. Adama Walaszka (UJ) jest pokłosiem Międzynarodowej Konferencji Naukowej , która w czerwcu 2018 roku odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim i stanowiła część projektu realizowanego wspólnie przez Muzeum Historii Polski, Chicago History Museum, Muzeum Polskie w Ameryce oraz Loyola University w Chciago. Znajdują się w niej teksty czołowych badaczy zajmujących się problematyką polskiej emigracji do Stanów Zjednoczonych oraz dziejami Polonii amerykańskiej.