Komunikat
Zastosowano filtr. Zaktualizowane wyniki dostępne w następnej sekcji.Wystawy
„Walczyć, ale czym?” - wystawa plenerowa przy RCEoP
„Walczyć, ale czym?” to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać w Tarnowie. Ekspozycja prezentowana na skwerze przy Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci im gen. bryg. Zdzisława Baszaka opowiada o działaniach Polskiej Wojskowej Misji Zakupów w Paryżu, funkcjonującej w latach 1919–1921.
Wystawa czasowa przy Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci
Prawnik, patriota, współpracownik Wincentego Witosa i "więzień Moskwy" – Stanisław Mierzwa (1905-1985) należał do grona najwybitniejszych przedstawicieli ruchu ludowego. 10 października przypada 40. rocznica jego śmierci. Można go poznać, oglądając wystawę plenerową „Stanisław Mierzwa”. Ekspozycja prezentowana jest od 7 października na dziedzińcu Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci – Oddziale Muzeum Ziemi Tarnowskiej przy ul. Mościckiego 27A w Tarnowie.
„W babcinej izbie” w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie w nowej, pachnącej ziołami i kwiatami odsłonie
Muzeum oczami młodych artystów - artefakt II
W salach wystawowych ratusza studenci Wydziału Sztuki Akademii Tarnowskiej oddali się temu, co w muzeum robić warto - uważnej obserwacji.
Z ogromnym skupieniem analizowali formę, funkcję, zdobienia i ornamenty eksponowanych artefaktów, by następnie przelać swoje wrażenia na papier. Efektem tych działań jest niezwykła wystawa rysunków, które pokazują proces artystycznego odwzorowania dawnej sztuki - z perspektywy młodych twórców.
Wystawa "W babcinej izbie" w muzeum etnograficznym w Tarnowie
Wystawa „W babcinej izbie” to niezwykła ekspozycja, która odtwarza wnętrze tradycyjnej wiejskiej chaty z przełomu XIX i XX wieku, umożliwiając zwiedzającym podróż w czasie i doświadczenie życia dawnej wsi.
Stała wystawa fragmentów „Panoramy Siedmiogrodzkiej”

Stała wystawa fragmentów „Panoramy Siedmiogrodzkiej”
Galeria "Panorama" na dworcu PKP
Otwarcie wystawy czasowej pt. „Artefakty historyczne”

Otwarcie wystawy czasowej pt. „Artefakty historyczne”
Start: 5 lipca 2024, 18:00
Koniec: 4 sierpnia 2024
Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej
Wystawa: „Kult maryjny w wierzeniach ludowych”
Wystawa: „Kult maryjny w wierzeniach ludowych”
Start: 29.04.2024, 18:00
Koniec: 31.08.2024
Muzeum Etnograficzne, Tarnów, ul. Krakowska 10
29 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 nastąpi otwarcie wystawy: „Kult maryjny w wierzeniach ludowych”.