STACJA TARNÓW

Lekcja muzealna dotycząca historii tarnowskiego dworca oraz rozwoju kolei na ziemiach polskich i na świecie. W trakcie zajęć uczestnicy wysłuchają pełnej ciekawostek prezentacji multimedialnej i wezmą udział w zabawie związanej z najpiękniejszymi dworcami regionu. Na zakończenie zajęć każdy wykona pamiątkę związaną z koleją, którą zabierze ze sobą do domu.

wiek uczestników: od 5 do 12 lat

liczba uczestników: do 30 osób

czas trwania: 1,5 – 2 godz.

kalendarz zajęć:  od września 2019

koszt: 6 zł od osoby

 

ZAGADKI PANA KOLEJARZA

Lekcja muzealna dotycząca pracy na kolei połączona z zabawą i rozwiązywaniem zagadek.

Na początku zajęć uczestnicy poznają współczesne zawody kolejarskie, dowiedzą się jak daleko sięga ich historia i jak dawniej wyglądała praca na kolei. W drugiej części zajęć zobaczą archiwalne zdjęcie maszynisty, który zwróci się do nich o pomoc w odnalezieniu kodu do walizki, w której zamknął klucz do lokomotywy. Żeby odzyskać kod będzie trzeba wykonać ciekawe zadania (między innymi czapkę kolejarską) i rozwiązać kilka kolejowych zagadek. W walizce oprócz klucza do lokomotywy ukryta zostanie również drobna niespodzianka dla dzieci.

wiek uczestników: od 5 do 12 lat

liczba uczestników: do 30 osób

czas trwania: 1,5 – 2 godz.

kalendarz zajęć:  od 15 września 2019

koszt: 6 zł od osoby

 

NIEZWYKŁE ŻYCIE GEN. BEMA

Spotkanie rozpocznie się prezentacją multimedialną poświęconą życiu generała Bema. Uczestnicy wysłuchają biografii generała, poznają szczegóły walk o niepodległość Polski i Węgier oraz zasługi generała Bema dla narodu tureckiego. Prezentacja będzie uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi naukowej działalności Józefa Bema (prace o maszynach parowych, doświadczenia z rakietami zapalającymi). Omówione zostanie również przedsięwzięcie sprowadzenia prochów generała do Tarnowa i budowy mauzoleum.  W ramach prezentacji zaprezentowane zostaną zdjęcia tarnowskich zabytków związanych z generałem. Kolejnym etapem zajęć będzie powtórzenie wiadomości połączone z zabawą. Na zakończenie uczestnicy pomalują gipsowe odlewy przedstawiające mauzoleum generała.

wiek uczestników: od 7 do 15 lat

liczba uczestników: do 30 osób

czas trwania: 1,5 – 2 godz.

kalendarz zajęć:  od września 2019

koszt: 6 zł od osoby

 

ZAJĘCIA BOŻONARODZENIOWE 

Lekcja muzealna dotycząca zwyczajów bożonarodzeniowych połączona z wykonaniem ozdoby świątecznej – choinka ze stożka styropianowego i polaru i ozdobna kartka bożonarodzeniowa.

wiek uczestników: od 5 do 15 lat

liczba uczestników: do 30 osób

czas trwania: 1,5

kalendarz zajęć:  od 15 listopada do 19 grudnia

koszt: 8 zł od osoby

 

Szczegółowe informacje i rezerwacja:
telefon: 784 912 326
e-mail: galeria.panorama@muzeum.tarnow.pl


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć w ramach Bonu Kultury.