Wystawa pokonkursowa: Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci

Start: 2017-12-06 10:00:00
Koniec: 2017-12-31 12:00:00
Zamek w Dębnie

W Muzeum Zamek w Dębnie 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego temat w tym roku brzmiał: „Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”.

Do konkursu zgłoszono 110 prac z 10 szkół podstawowych z powiatu brzeskiego i tarnowskiego. Wśród nadesłanych prac nie zabrakło różnorodnych form, począwszy od najstarszych: podłaźniczek, pająków, szopek, choinkowych łańcuchów, stroików stołowych, ozdobnych bombek, a także prac opisowych przedstawionych w formie ksiąg, pamiętników, w których dzieci opisywały swoje wspomnienia związane ze świątecznym okresem. Wernisaż rozpoczął się występem uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej, która zaśpiewała pastorałkę, natomiast kolejne pastorałki wykonywały rodzinnie, mama ze swoimi dwiema córeczkami, oraz instruktor śpiewu w DCK – p. Sylwia Pasek.

Jednak najbardziej oczekiwanym punktem programu było uroczyste odczytanie werdyktu jury. Zapanowała wtedy na moment bezwzględna cisza. Później roześmiane i szczęśliwe dzieci podchodziły po odbiór nagród, które ufundowali tegoroczni współorganizatorzy: Dębińskie Centrum Kultury i Muzeum Zamek w Dębnie. Do „osłodzenia” nagród dołączyli się także właściciele okolicznych sklepów: „Lewiatan”, Delikatesy Centrum, oraz ”Groszek”. Nagrodzono i wyróżniono łącznie 37 osób, a dla każdego uczestnika Konkursu organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy: Za udział w Konkursie.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili do udziału w następnym bożonarodzeniowym konkursie.