Zakup systemu ekspozycyjnego dla Muzeum Ziemi Tarnowskiej - realizacja zadania DOFINANSOWEGO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z BUDŻETU PAŃSTWA.
REALIZOWANE PROJEKTY
Święta zbliżają się wielkimi krokami!
19 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzchosławicach odbyło się spotkanie w ramach cyklu Galeria Jednego Obiektu, organizowanego corocznie przez Muzeum Wincentego Witosa. Wydarzenie to poświęcone było prezentacji jednego wyjątkowego eksponatu znajdującego się w zbiorach muzeum. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano XIX-wieczne symbole władzy sołtysa i wójta, które są cennymi elementami dziedzictwa kulturowego regionu.
Wystawa "Miniatury w zbiorach Muzeum Ziemi Tarnowskiej" – oprowadzanie kuratorskie
Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę pt. "Miniatury w zbiorach Muzeum Ziemi Tarnowskiej", która od 4 listopada 2024 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Wystawa organizowana jest w ramach cyklu „Skarby Muzeum Ziemi Tarnowskiej”.
Dla miłośników sztuki przygotowaliśmy oprowadzanie kuratorskie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00. To niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić ekspozycję z komentarzem autorek wystawy – Barbary Bułdys i Bożeny Szczupak.
Galeria "Panorama" na dworcu PKP
Wystawa „W babcinej izbie” to niezwykła ekspozycja, która odtwarza wnętrze tradycyjnej wiejskiej chaty z przełomu XIX i XX wieku, umożliwiając zwiedzającym podróż w czasie i doświadczenie życia dawnej wsi. Przestrzeń wystawy składa się z sieni, izby
Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na wyjątkową wystawę miniatur w ramach, która realizowana jest w ramach cyklu „Skarby Muzeum Ziemi Tarnowskiej”. Wernisaż odbędzie się 4 listopada 2024 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Tarnów, Rynek 20-21). Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 4 listopada do 31 grudnia 2024 roku.
„Święta Bożego Narodzenia w Muzeum Etnograficznym”
Lekcja przygotowana w oparciu o ekspozycję „Do Braci Włościan”, poświęcona tematyce wykonywanych prac polowych na dawnej i współczesnej wsi. Uczestnicy poznają zgromadzone na ekspozycji narzędzia rolnicze. Na zakończenie samodzielnie ozdabiają konia z drewnianej scrapki.