Lekcja Muzealna Święta Bożego Narodzenia .

Zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach indywidualnych poświęconych ludowym tradycjom związanym ze Świętami Bożego Narodzenia, organizowanych w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się o symbolice, tradycji i obrzędowości bożonarodzeniowej, a także wykonają świąteczne ozdoby charakterystyczne dla regionu tarnowskiego.

Starsze dzieci będą tworzyć łańcuchy ze słomy i bibuły oraz „światy” z opłatków. Młodsze dzieci pomalują drewnianego aniołka wzorowanego na aniele z Zalipia oraz przygotują tradycyjną ozdobę z orzecha.

Uczestnicy będą mogli przebrać się w stroje kolędników i zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle wystawy czasowej „W babcinej izbie”, przedstawiającej wnętrze chłopskiej chaty z regionu tarnowskiego z przełomu XIX i XX wieku. Przystrojona zgodnie z dawnym zwyczajem izba oddaje nastrój Świąt Bożego Narodzenia, jaki panował sto lat temu na podtarnowskiej wsi.

Szczegóły wydarzenia

  • Data: piątek, 20 grudnia 2024 r.
  • Grupa I: godz. 10:00
  • Grupa II: godz. 12:00
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, ul. Krakowska 10, 33-100 Tarnów
  • Koszt: 12 zł od uczestnika
  • Zapisy: telefonicznie (+48) 14 622 06 25
Lekcja muzealna – Święta Bożego Narodzenia