Koncert 3xP: Polska Piękna Piosenka

Start: 2019-05-25 19:00:00
Koniec: 2019-05-25 21:00:00
Muzeum Dwór w Dołędze

W sobotę 25 maja zapraszamy do Oddziału Muzeum Dwór w Dołędze na pierwszy odcinek tegorocznego cyklu „Muzyka w szlacheckim dworze”. Wydarzenie muzyczne pt. „3xP: Polska Piękna Piosenka” rozpocznie się o godzinie 19:00.

W dołęgowskim Dworze usłyszymy niezapomniane przeboje napisane m.in. przez Jonasza Koftę, Jeremiego Przyborę czy Wojciecha Młynarskiego. Wykona je duet młodych muzyków: Aleksandra Bogucka (wokal) i Piotr Iwański (pianino). Zapraszamy na podróż przez kilka dziesięcioleci polskiej piosenki.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Szczurowej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja telefoniczna (tel. 14 671 54 14).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Sylwetki artystów

Aleksandra BoguckaAleksandra Bogucka – wokalistka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie wiolonczeli, Wydziału Wokalno-Estradowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

W latach 2009 – 2013 członkini zespołu wokalnego Jazz City Choir (dyr. Anna Gadt), wraz z którym zdobyła Nagrodę Specjalną  w kategorii „Indywidualność Jazzowa” na 47. Festiwalu „Jazz Nad Odrą”.

Jako solistka nagradzana m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im. Edith Piaf w Krakowie, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German oraz na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Piotr IwańskiPiotr Iwański – pianista, aranżer, edukację zdobywał u takich muzyków jak Wojciech Majewski, Michał Tokaj, Andrzej Jagodziński czy Marcin Banaszek. Centrum jego muzycznych zainteresowań stanowi jazz, piosenki, a także muzyka poważna. Występuje jako pianista solowy, akompaniator oraz członek kilku zespołów o różnym muzycznym charakterze (m.in. Grzeczni Chłopcy, Gant & Sava, Michał Skwierczyński Quartet). Udziela się w warszawskich teatrach w spektaklach dla dorosłych oraz dzieci a także współpracuje z Działem Edukacji Filharmonii Narodowej.

Współpracował m.in. z Czesławem Mozilem czy Joanną Kulig. Jako pianista i aranżer pracował dla Centrum Nauki Kopernik oraz marki Reserved.

W muzyce ceni oszczędność i powściągliwość – tak, aby każdy zagrany dźwięk nosił większą odpowiedzialność.

UWAGA! W dniu koncertu Oddział będzie nieczynny dla zwiedzających.

Fot. Anna Kozanecka, Muzeum Okręgowe w Tarnowie

O wydarzeniu w mediach: