Sposób dotarcia do Oddziału Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

Budynek Muzeum znajduje się na rynku. Do obiektów można dostać się autobusami MPK, które zatrzymują się na: przystanku Lwowska – Szeroka. Są to autobusy linii nr: 2; 9; 12; 30.

Odległość od przystanku do Oddziałów to ponad 250 m. Poruszamy się po chodniku, który jest wyłożony granitowymi płytami. Część trasy jest wyłożona kostką brukową, która może utrudniać poruszanie się.

Na Placu Kazimierza , na Placu Rybnym,  na ulicy Wekslarskiej (w odległości ok. 100 m od Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Siedziby Rynek 3 i Oddziału Ratusz) znajdują się po dwa oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Z tych punktów droga do Muzeum prowadzi przez chodnik wyłożony płytami granitowymi oraz nierówną kostką brukową.

Udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach

Dla osób z dysfunkcją ruchową dostępna jest winda, która umożliwia poruszanie się między 3 poziomami budynku.

Pomieszczenia, gdzie prezentowana jest wystawa dostosowane są dla osób z niepełnosprawnością ruchową, tzn. nie ma progów, korytarz i sale wystawiennicze są szerokie, dzięki czemu można z łatwością poruszać się w pomieszczeniach. Niewielkim utrudnieniem może być pomieszczenie, gdzie eksponaty prezentowane są w wolnostojących gablotach.

Muzeum dysponuje rekwizytami wzorowanymi na eksponatach z ekspozycji. Chęć ich obejrzenia proszę zgłosić pracownikowi Muzeum.

Na poziomie parteru znajduje się również: szatnia, recepcja i toaleta – dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Aby dostać się do szatni i jednego z pomieszczeń wystawienniczych, konieczne będzie użycie szyn, którymi dysponuje Muzeum.