Wielkanocne lekcje muzealne w czasach pandemii [FOTO]

Od ponad roku staramy się odnaleźć w nowej rzeczywistości spowodowanej wirusem COVID-19. Szukamy sposobów na realizację zajęć edukacyjnych, które przed pandemią znakomicie funkcjonowały w naszych muzealnych oddziałach. Jednym z pomysłów jest przygotowywanie zestawów edukacyjnych. Dostarczamy je do szkół i przedszkoli, co umożliwia przeprowadzenie zajęć w bezpieczny sposób.

Galeria Panorama – nasz oddział na tarnowskim dworcu PKP właśnie tak przygotował tegoroczne wielkanocne lekcje muzealne. Nauczyciele otrzymali mailem prezentację multimedialną oraz instrukcję do części plastycznej. Uczniom i przedszkolakom dostarczono paczki, w których znalazły się materiały do wykonania pracy plastycznej.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji przedszkoli i szkół, które wzięły udział w tegorocznych zajęciach, a w szczególności paniom nauczycielkom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie zajęć wielkanocnych w nowej formule. Dzieci wysłuchały prezentacji na temat zwyczajów wielkanocnych i wykonały mięciutką pisankę z polaru. W tym roku w wielkanocnych lekcjach muzealnych wzięło udział aż 370 dzieci.

(kj)