Nagroda Amicus Hominum – nabór wniosków

Nagroda ustanowiona w 2006 roku ma na celu wyróżnienie osób, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Nagroda promuje ideę wolontariatu i ma charakter honorowy.

Nagroda “Amicus Hominum” została ustanowiona przez samorząd województwa małopolskiego w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Poprzez tę nagrodę samorząd województwa chce podziękować wszystkim tym, dzięki których pracy i zaangażowaniu, inwencji i oddaniu upowszechniane są postawy wzajemnej pomocy, wsparcia i poświęcenia dla dobra drugiego człowieka. Jest uzupełnieniem Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego “Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego. Jest ona również rozwinięciem i kontynuacją polityki samorządu województwa związaną z promocją wolontariatu.

Kategorie Nagrody Amicus Hominum:

• AMICUS HOMINUM – SPOŁECZNIK,FILANTROP – za całokształt bezinteresownej działalności społecznej, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym. Za wszechstronną walkę z nierównościami i wykluczeniem społecznym, wyrównywanie szans edukacyjnych, oraz podejmowanie różnorodnych przedsięwzięć budujących wspólnotę obywatelską i prowadzących do zachowana dziedzictwa kulturowego.
  • AMICUS HOMINUM – AMBASADOR ZDROWIA – za nieszablonowe podejście do profilaktyki zdrowia,  podejmowanie różnorodnych inicjatyw promujących zachowania prozdrowotne, także aktywny i zdrowy styl życia. Za działania podejmowane na rzecz dostępu do opieki zdrowotnej oraz podnoszenie jakości usług medycznych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.
  • AMICUS HOMINUM – ANIMATOR SPOŁECZNY – za dostrzeganie w lokalnych społecznościach potencjału służącego rozwojowi Regionu Małopolskiego, rozwijanie postaw odpowiedzialności za wspólnotę oraz włączanie różnych osób, grup i instytucji do działania dla dobra wspólnego. Za umiejętne łączenie różnych dziedzin i środowisk w celu budowania lokalnego kapitału społecznego i promowania postaw altruistycznych.

Termin przyjmowania zgłoszeń trwa do 31 lipca 2024 r.:

• Pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kancelaria Zarządu,30-017 Kraków, ul. Racławicka 56 z dopiskiem na kopercie: Nagroda Kryształy Soli Uwaga! Decyduje data stempla pocztowego!
  • Osobiście na Dzienniku Podawczym Urzędu w godzinach 8.00 – 16.00 (ul. Racławicka 56, parter – nowy budynek lub ul. Basztowa 22 w Krakowie).
  • Osobiście w Agendach Urzędu w godzinach 8.00 – 16.00: Miechów, ul. Sobieskiego 4; Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52; Oświęcim, ul. Górnickiego 1; Tarnów, al. Solidarności 5-9; Zakopane, ul. Kościeliska 7; Sucha Beskidzka, ul. J. Piłsudskiego 23.
  • Elektronicznie – za pośrednictwem platformy ePUAP dostępnej pod adresem https://epuap.gov.pl

Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się końcem 2024 roku.

Dodatkowych informacji udziela:

Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
e-mail: ngo@umwm.malopolska.pl

Wszystkie niezbędnie dokumenty do zgłoszenia znajdują się na stronie https://www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/amicus-hominum