Muzeum zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020

W tym roku po raz siódmy świętujemy Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wydarzenie jest doskonałą okazją do promocji inwestycji, które zostały zrealizowane dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskich. Tarnowskie Muzeum Okręgowe, jako beneficjent projektów europejskich, zaprasza w tym roku do nowego Oddziału – Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.

Zakończyła się rozpoczęta w 2014 r. inwestycja pn. „Rewaloryzacja, konserwacja i rozszerzenie publicznej funkcji zabytkowych obiektów Muzeum Okręgowego w Tarnowie”. W ramach projektu zmodernizowano dwie renesansowe kamienice przy tarnowskim Rynku 20-21, dawny Gmach Główny Muzeum. Całkowita wartość projektu to przeszło 12,5 mln zł. Muzeum otrzymało na ten cel 5,65 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Od końca lipca br. w odrestaurowanych kamienicach działa Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.

W ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania MHTiR, które odbędzie się w dniach 25-27 września w godzinach działania Oddziału. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna (14 6390865 wew. 200).

(bch)

RPO - logotypy projektowe