Spektakl na motywach powieści Zdzisława Korczaka , odbył się w Muzeum Zamek w Dębnie.

Start: 2024-07-06 20:30:00

Spektakl na motywach powieści Zdzisława Korczaka odbył się zgodnie z planem 6 lipca 2024 roku o godzinie 20:30 w Muzeum Zamek w Dębnie. Wydarzenie okazało się niezwykle ciekawe i intensywne.
Scenariusz i reżyseria Andrzeja Prokopa w połączeniu z doskonałymi występami Adrianny Kieś i Przemysława Tejkowskiego oraz nastrojową muzyką Jacka Chrobaka i grą na trąbce Marcina Żminkowskiego, stworzyły niezapomniane widowisko.
Spektakl poruszył trudny temat walki z alkoholizmem, ukazując, że nałóg nie zna granic i może dotknąć każdego, bez względu na pozycję społeczną czy przeszłość. Publiczność została wciągnięta w mroczny świat bohatera, który zmagał się z wewnętrznymi demonami, ale jednocześnie znalazła w przedstawieniu promyk nadziei, że nawet w najciemniejszych chwilach nie jesteśmy bez szans.
Wydarzenie, finansowane ze środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień z budżetu Gminy Dębno, spotkało się z uznaniem zarówno wśród krytyków, jak i widzów, podkreślając znaczenie sztuki w edukacji i profilaktyce społecznej.