Rada Muzeum Ziemi Tarnowskiej

12.06.2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Muzeum Ziemi Tarnowskiej, któremu przewodniczył  prof. Jan Święch (Uniwersytet Jagielloński). W spotkaniu wzięli udział m.in.  wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron oraz dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pani Monika Gubała.

Rada przyjęła Sprawozdanie z działalności Muzeum za 2023 rok oraz Plan pracy na 2024 rok. Podczas dyskusji nad przedstawionymi dokumentami członkowie Rady bardzo wysoko ocenili działalność Muzeum, podkreślali szeroko prowadzoną działalność, szczególnie w dziedzinie edukacji i opieki nad gromadzonymi zbiorami. Dyrektor Kazimierz Kurczab podziękował Zarządowi Województwa Małopolskiego  oraz dyrekcji Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego za wszelką pomoc, którą Muzeum otrzymało w ubiegłym roku, szczególnie za znaczące podwyżki wynagrodzeń pracowników. Dzięki przyznawanym środkom finansowym placówka rozwija swoją ofertę kulturalną i prowadzi wiele działań inwestycyjnych służących ochronie dziedzictwa regionu.

Rada Muzeum Ziemi Tarnowskiej powoływana jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego na okres 4 lat. Aktualnie w jej skład wchodzą:

1. prof. dr hab. Jan Święch – Uniwersytet Jagielloński, przewodniczący Rady
  2. Józef Gawron – wicemarszałek Województwa Małopolskiego
  3. Monika Gubała – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego
  4. Anna Pieczarka – poseł na Sejm RP
  5. Agnieszka Kawa – wiceprezydent Tarnowa
  6. dr hab. Anna Pachowicz – profesor Akademii Tarnowskiej
  7. Paulina Obara – kierownik Delegatury w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie
  8. ks. dr Piotr Pasek – dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie
  9. dr hab. Jacek Górski – dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie