Wystawa pt. „Wojenne papiery” – druki ulotne z okresu I i II wojny światowej w zbiorach Muzeum Ziemi Tarnowskiej.

Start: 2024-06-24 18:00:00
Koniec: 2024-09-15 00:00:00
Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

24 czerwca 2024 roku o godzinie 18.00 w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Rynek 20-21, 33-100 Tarnów) oddziale Muzeum Ziemi Tarnowskiej, odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Wojenne papiery” – druki ulotne z okresu I i II wojny światowej w zbiorach Muzeum Ziemi Tarnowskiej.

W dobie Internetu i telewizji, informacja publiczna rozpowszechniana jest w sposób błyskawiczny i na cały świat. Jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, poza prasą i radiem, pojawiała się głównie na ścianach budynków oraz specjalnie przeznaczonych do tego celu tablicach i słupach ogłoszeniowych. Wystawa prezentowana w budynku Muzeum Historii Tarnowa i Regionu przeniesie nas w czasy I i II wojny światowej, gdy informacje przekazywane były w formie plakatów i afiszów, projektowanych i tworzonych rękoma grafików i drukarzy.

Wstęp na wernisaż bezpłatny.

Wystawa czynna: 25 czerwca – 15 września 2024 roku.

Kuratorzy wystawy: Przemysław Kozek, Jakub Nowak – Dział Historii