Kamienie w kieszenie – projekt edukacyjny dla dzieci

Zachęcamy do zapoznania się w projektem “Kamienie w kieszenie”. Ma on na celu głównie zachęcenie dzieci do twórczego, edukacyjnego spędzania wolnego czasu zwłaszcza w tym trudnym momencie epidemii, gdzie dzieciaki starsze pozbawione są zajęć dodatkowych, wyjść do muzeów, warsztatów itp.

W ramach projektu powstały interaktywne aplikacje – nauczyciele mogą na ich podstawie odbyć zdalną lekcję, ale aplikacja sprawia też dużą frajdę dzieciakom po lekcjach.

Przykładowa lekcja: Dlaczego morze jest słone?

Do udziału w projekcie zaproszone zostały klasy szkolne. Dzieci i uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie otrzymają książeczkę “Kamienie w kieszenie”. Możliwy jest także udział indywidualny. W tym przypadku, książeczki będą do odbioru w Naszym Muzeum.

Projekt powstaje we współpracy m.in. z Muzeum Geologicznym AGH w Krakowie, Muzeum Geologicznym ING PAN w Krakowie oraz Muzeum Archeologicznym w Krakowie.