Katalog Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie Historii. Wersja on-line

Udostępniamy katalog Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie Historii, w  wersji on-line.

Przedmiotem publikacji jest prezentacja całego depozytu, zbioru ceramiki – 1.369 obiektów i szkła – 568 obiektów, ujętych w dwóch tomach, każdy zawierający noty katalogowe i teksty charakteryzujące dany zbiór, manufakturę i poszczególne obiekty. Część katalogową poprzedził wstęp dotyczący historii danej kolekcji.

W publikacji zaprezentowane są wszystkie obiekty, te które znajdują się na stałych ekspozycjach, jak i pozostałe, nie eksponowane muzealia. Publikacja stanowi pełny materiał źródłowy i porównawczy dla naukowców, badaczy, kolekcjonerów i amatorów. Większość obiektów nie była do tej pory publikowana.

Do pobrania:

Tom 1 – Ceramika – pobierz

Tom 2 – Szkło – pobierz

Nazwa Zadania: Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie Historii.
Całkowita wartość Projektu: 103 679,15 zł
Wartość dofinansowania – środki z sektora finansów publicznych: 52 036,15 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

grafika z flagą i godłem Polski poniżej informacja o dofinansowaniu