Koncert „Melodie wolności” w Ratuszu

Start: 2022-12-19 19:00:00
Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej

19.12.2022 r. o godzinie 19.00 w Ratuszu – Galerii Sztuki Dawnej odbędzie się koncert chóru Rondine pt. „Melodie wolności” – wydarzenie, będące efektem współpracy dwóch instytucji kultury Województwa Małopolskiego Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Centrum Sztuki Mościce.

„Rondine” to po włosku Jaskółka. Taką nazwę, nieodłącznie kojarzoną z Mościcami, przybrał sobie zespół blisko 20 wykonawców – osób związanych ze środowiskiem lokalnym, z doświadczeniem scenicznym, którzy zdecydowali się przyłączyć do nowej inicjatywy inspirowanej przez Centrum Sztuki Mościce.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory polskich kompozytorów, klasyków XX wieku – Henryka Mikołaja Góreckiego, Jacka Kaczmarskiego, a także melodie inspirowane polską i ukraińską muzyką ludową.

Chór „Rondine” poprowadzi Katarzyna Wrona, komentarz historyczny będzie udziałem Jakuba Nowaka – historyka, pracownika Działu Historii Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wstęp bezpłatny.