Konkurs „Malowana Chata” – edycja 61

Konkurs „Malowana Chata” jest impreza cykliczną (61 edycja) organizowana od 1948 r., a przez Muzeum Ziemi Tarnowskiej od 1978 r. Jest to najdłużej trwający konkurs w Polsce dotyczący tradycyjnej sztuki ludowej. Głównym celem konkursu jest podtrzymanie unikatowej w skali Europy ludowej tradycji zdobienia ścian domów i obejść gospodarczych, a także dokumentacja i archiwizacja tych zjawisk, celem jej publicznego udostępnienia i wykorzystania w poszerzeniu programu edukacyjnego dotyczącego tradycyjnej kultury regionalnej. W konkursie biorą udział twórcy z kilkunastu wsi Powiśla Dąbrowskiego, którego centrum stanowi wieś Zalipie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego