Letnie spotkania przy winie na Zamku w Dębnie

Start: 2023-07-09 17:00:00
Muzeum Zamek w Dębnie

9 lipca 2023 r. o godzinie 17.00 na Zamku w Dębnie odbędzie się koncert “Twarze klasyki” – Mateusz Graciano – fortepian.
Następnie zostanie otwarta wystawa “Twarzowiska” – Bożena Graciano

Artystka urodziła się 13 sierpnia 1964 roku w Bieczu.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na wydziale Edukacji Wizualnej, ze specjalizacją grafika warsztatowa.
Od 1995 roku jest członkiem Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, a od 1996 roku Związku Polskich Artystów Plastyków.
Tworzy w dziedzinie malarstwa, grafiki warsztatowej, rzeźby ceramicznej, tkaniny unikatowej. Wydała też kilka tomików swojej poezji ilustrując je własną grafiką.
W praktyce zetknęła się z arte -terapią, rekonstrukcją dzieł sztuki, polichromią, złoceniem, scenografią, projektowaniem, reklamą i edukacją.
Uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach artystycznych, konkursach, plenerach krajowych i międzynarodowych.
Zrealizowała wystawy indywidualne, m. in . w Jaśle, Nowym Sączu, Chełmie, Paryżu, Escassefort, oraz uczestniczyła w wystawach zespołowych m. in. w Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie, w Norymberdze w Niemczech, w Graz w Austrii, Sapporo w Japonii, w Paryżu, Lésigny, Bergerac, Eymet, Marmande we Francji. Uczestniczy w dorocznych wystawach Związku Polskich Artystów Plastyków.
Jest laureatką nagród i wyróżnień na wystawach zbiorowych.
Jej prace znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą, m. in.; Australia, Austria, Brazylia, Bułgaria, Francja, Niemcy, Nowa Zelandia, Słowacja, Watykan, USA.
Od 1999 roku mieszka we Francji wraz z rodziną, najpierw w Paryżu, a obecnie na południu w okolicach Bordeaux.

plakat informacyjny - Letnie spotkania przy winie

Relacja z wydarzenia dostępna na facebookowym profilu Zamku w Dębnie.