Medale „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS” dla osób związanych z Muzeum

Miło nam jest poinformować, iż Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński na mocy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej nadał Medale „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS” osobom związanym z Muzeum Okręgowym w Tarnowie.
Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS” odznaczony został Pan Adam Bartosz – etnograf, cyganolog, były wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS” odznaczona została Pani Maria Serafińska-Domańska – kierownik Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka” w Nowym Wiśniczu, oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 21 lutego 2023 roku w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Odznaczenia wręczył Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita.
Serdecznie gratulujemy!