Międzynarodowa Noc Muzeów

Start: 2022-05-14 17:00:00
Koniec: 2022-05-14 22:00:00

Dnia 14 maja 2022 r. rozpocznie się Międzynarodowa Noc Muzeów. Udział w wydarzeniu biorą następujące oddziały:

Ratusz Galeria Sztuki Dawnej, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Muzeum Etnograficzne, Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci, Galeria “Panorama”, Muzeum Zamek w Dębnie. Każdy z nich przygotował atrakcje dla osób odwiedzjących oddział w tym dniu w godzinach 17.00-22.00. Poniżej przedstawiamy krótki opis tego co zostało przygotowane w danym miejscu:

Oddział Adres Informacje nt. dodatkowych atrakcji

TARNÓW

Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej Tarnów, Rynek 1 Quest dotyczący wystaw znajdujących się w Ratuszu; malowanki dla najmłodszych.

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu Tarnów, Rynek 20-21

Wystawa czasowa: „Kossakowie”. Ekspozycja zrealizowana w ramach cyklu „Skarby Muzeum Okręgowego w Tanowie”, na której zaprezentowane zostaną prace autorstwa Juliusza i Wojciecha Kossaków ze zbiorów własnych Muzeum.
Muzeum Etnograficzne

Tarnów, ul. Krakowska 10 Wystawa czasowa: „Za ścianą świata” – malarstwo Władysławy Iwańskiej.

Impreza towarzysząca: „IV Dzień Hetmański w Tarnowie”. Całodniowe wydarzenie współorganizowane z Radą Osiedla Nr 1 „Starówka”. W programie: turniej łuczniczy o „Buławę Hetmańską”, spektakl dla dzieci, promocja książki „Hetman Jan Tarnowski”, pokazy walk rycerskich, dawnego rzemiosła, degustacja potraw.

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci Tarnów, ul. Mościckiego 29 Propozycje zabaw dla najmłodszych i… trochę starszych: samodzielne wykonywanie prac plastycznych, gry na spostrzegawczość, wyszukiwanie ukrytych informacji.
Galeria „Panorama” Tarnów, Plac Dworcowy 4 „Tajemnice Panoramy Siedmiogrodzkiej” – zabawa dla dzieci i dorosłych polegająca na poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane z monumentalnym dziełem namalowanym pod kierunkiem Jana Styki.

DĘBNO

Muzeum Zamek w Dębnie Dębno 189
32-852 Dębno
Zwiedzanie przy muzyce granej na żywo, „żywy obraz” – inscenizacja historyczna, wypatrywanie… Białej Damy.