„MUZYCZNE ECHA AMERYKI POŁUDNIOWEJ XIX w.” na Zamku w Dębnie

Start: 2023-06-11 17:00:00
Muzeum Zamek w Dębnie

Fundacja Kultury i Integracji INTER-ART w Tarnowie, Muzeum Zamek w Dębnie oraz Włoski Instytut Kultury w Krakowie zapraszają na kolejny Koncert w ramach XXXIII edycji „Koncerty letnie w zabytkach”
Wykonawcy:
Maurizio Di Fulvio – gitara (Włochy) – włoski gitarzysta i kompozytor, który przez krytyków uważany jest za jednego z najbardziej oryginalnych i wybitnych gitarzystów naszych czasów, mówiąc o nim…
– …„wszechstronny i eklektyczny, porywczy i spontaniczny, zręczny i wyrafinowany aranżer, improwizator”,
… „jego występy, czasem szorstkie, energiczne, a czasem eleganckie i ozdobne, zawsze w równowadze między szacunkiem dla tradycji i innowacyjności.
Simona Capozucco – śpiew (Włochy) – jest jedną z najbardziej poszukiwanych i cenionych włoskich głosów, która współpracowała z wieloma instrumentalistami, odnoszącymi największe sukcesy na międzynarodowej scenie muzycznej. To wyjątkowo silna osobowość dbająca najdrobniejsze szczegóły, nadając interpretacji niepowtarzalną atmosferę.
Oboje artyści wrócili ostatnio z tournée po USA, Argentynie i Brazylii. W najbliższym czasie mają zamiar nagrać płytę CD, inspirowaną amerykańskim folklorem.
w programie: A. C. Gomes, A. Levy, A. Pereira, M. Ponce, I. Cervantes
Organizatorzy:
Fundacja Kultury i Integracji “INTER-ART”
PARTNER FUNDACJA PZU
Muzeum – Zamek w Dębnie