„Niedościgniony ideał zapału.” Patriotyczne tradycje powstańcze regionu tarnowskiego

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

Nazwa Zadania: „’Niedościgniony ideał zapału’. Patriotyczne tradycje powstańcze regionu tarnowskiego”
Całkowita wartość Projektu: 32 942 zł
Wartość dofinansowania – środki finansowe w ramach Programu Dotacyjnego Biura Niepodległa „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”:  28 000 zł

„’Niedościgniony ideał zapału’. Patriotyczne tradycje powstańcze regionu tarnowskiego” to projekt edukacyjno-wystawienniczy, skierowany do zróżnicowanych grup odbiorców, mający na celu przybliżenie tematyki powstańczej w kontekście regionalnym oraz upowszechnienie zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Zadanie obejmuje trojakie działania:

• stworzenie scenariusza i przeprowadzenie lekcji muzealnych dla młodzieży szkolnej;
  • zorganizowanie zewnętrznej wystawy planszowej prezentującej biogramy, archiwalia i muzealia związane z powstańcami pochodzącymi z Tarnowa i regionu;
  • spotkania z cyklu „Galeria Jednego Obiektu” z prelekcją i prezentacją kolekcji rozkazów i grypsów powstańczych po Janie Biesiadeckim, lekarzu i powstańcu – ze zbiorów Muzeum.

Lekcje muzealne będą przeprowadzane w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, wystawa planszowa będzie miała charakter mobilny i ustawiona zostanie na tarnowskim Rynku oraz przy Muzeum Dwór w Dołędze.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

belka logotypów: Ministerstwa Kulturi i Dziedzictwa Narodowego, Niepodległej i 160. rocznicy powstania stycznowego