Obchody 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

14 lutego przy Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci odbyły się obchody 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.
Goście zwiedzili wystawę stałą w oddziale przy ul. Mościckiego, oraz mogli zobaczyć wystawę przygotowaną przez IPN – Armia Krajowa.
W trakcie obchodów Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab, otrzymał odznaczenie pamiątkowe za zasługi dla “SZŻAK”
W uroczystości wzięli udział:
– Zarząd i członkowie Okręgu Tarnowskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej na czele z Prezesem Ryszardem Żądło,
– Poseł Anna Pieczarka,
– W-ce Prezydent Tarnowa Agnieszka Kawa,
– W-ce Starosta Tarnowski Tomasz Stelmach,
– Z-ca Dyr. Oddziału IPN w Krakowie Cecylia Radoń,
– Ksiądz Zbigniew Guzy, kapelan ŚZŻAK,
– służby mundurowe, delegacje szkół, instytucji i stowarzyszeń z pocztami sztandarowymi,
– młodzież klas mundurowych XVI LO w Tarnowie, którzy pełnili wartę honorową przy pomniku AK.