Odznaczenie dla dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Miło nam poinformować, iż Kazimierz Kurczab – dyrektor Muzeum Okręgowego w Tanowie został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystość miała miejsce podczas spotkania Małopolskich Kadr Kultury, które w dniach 13 i 14 grudnia 2023 r. odbyło się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Odznaczenia wręczyła Iwona Gibas – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, której towarzyszyli przedstawiciele Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego – Wiceprzewodnicząca Komisji – Marta Mordarska oraz radni: Anna Mikosz i Stanisław Bisztyga.

Obok dyrektora tarnowskiego Muzeum Okręgowego nagrodzeni zostali ponadto: Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis Piotr Sułkowski – dyrektor Opery Krakowskiej, Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej – ks. Łukasz Piórkowski – Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Marek Golonka – zastępca dyrektora Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wszystkim odznaczonym gratulujemy!

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego