Polskie Państwo Podziemne – mobilna gra miejska dla uczniów szkół z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Rejestracja internetowa do 24 września 2022 r.

Oddział IPN w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego do udziału w edukacyjnej grze historycznej zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne”, która odbędzie się w Tarnowie 26 września 2022 r., w godz. 9.00-15.00.

Gra na aplikację ActionTrack oparta jest na historii Polskiego Państwa Podziemnego oraz konspiracji niepodległościowej na ziemi tarnowskiej w latach 1939–1945.
Zapraszamy 10-osobowe drużyny pod opieką nauczyciela, reprezentujące szkoły podstawowe (klasy 7 i 8) oraz szkoły ponadpodstawowe. Rywalizujące ekipy będą się poruszały określonymi trasami, rozwiązując po drodze zagadki dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego. W grę będą wplecione wątki tarnowskich organizacji podziemnych. Przed grą warto zapoznać uczniów z grą i infografikami:
Gra multimedialna: http://polska1918-89.pl/gry/Polskie_Panstwo_Podziemne.zip
Infografiki: https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn/138218,Polskie-Panstwo-Podziemne.html

Warunkiem udziału w grze jest posiadanie przez drużynę smartfona z zainstalowaną aplikacją ActionTrack.

Start gry nastąpi 26 września o godzinie 9.00 na Rynku w Tarnowie w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Zgłoszenia zespołów wraz z wypełnionymi załącznikami, zamieszczonymi w regulaminie, przyjmujemy do 24 września e-mailem na adres: oben.krakow@ipn.gov.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Koordynatorzy gry:
– Agnieszka Grela, e-mail: a.grela@muzeum.tarnow.pl
– Michał Masłowski, e-mail: michal.maslowski@ipn.gov.pl, tel. 881 015 159

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 27 września 2022 r. w Centrum Sztuki Mościce przy ul. Traugutta 1 w Tarnowie. Początek o godz. 11.00.

Polskie Państwo Podziemne – mobilna gra miejska - plakat

Polskie Państwo Podziemne – mobilna gra miejska - logotypy organizatorów