Start: 2023-12-15 12:00:00
Koniec: 2023-12-15 15:00:00
Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej

15 grudnia 2023 r. o godzinie 12.00, w Ratuszu – Galerii Sztuki Dawnej, oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie, odbędzie się sesja popularnonaukowa pt. „Ceramika i szkło z kolekcji książąt Sanguszków. Świadkowie historii.”

Sesja organizowana jest w ramach działania: „Ceramika i szkło z kolekcji książąt Sanguszków. Świadkowie historii.” i stanowi kontynuację zdania realizowanego w 2022 roku polegającego na opracowaniu i druku dwutomowego katalogu zbiorów pt. „Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie historii”. W 2023 roku w ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano dwie wystawy czasowe: szkła i ceramiki z ww. kolekcji oraz publikowano informacje o poszczególnych eksponatach w mediach społecznościowych Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Plan wydarzenia:

12.00-15.00

• Kazimierz Kurczab, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie
    Otwarcie sesji
  • dr Krzysztof Moskal (Biblioteka Miejska im. J. Słowackiego w Tarnowie)
    Związki Sanguszków z Tarnowem do 1830 roku
  • Mieczysław Czosnyka  (Fundacja im. Jana Szczepanika)
    Sanguszkowie z Gumnisk jako właściciele Hrabstwa Tarnowskiego w XIX i XX wieku
  • Manuela Stadnicka-Hoffman (Muzeum Okręgowe w Tarnowie)
    Ceramika z depozytu książąt Sanguszków
  •  Barbara Bułdys (Muzeum Okręgowe w Tarnowie)
    Szkło z depozytu książąt Sanguszków