„Widzimy się w Muzeum!” – szkolenia pracowników

Pracownicy Muzeum Okręgowego w Tarnowie w ramach realizowanego przedsięwzięcia „Widzimy się w Muzeum!” odbyli szereg szkoleń z zakresu dostępności, aby w przyszłości móc w odpowiedni sposób sprostać wymaganiom turystów z niepełnosprawnością wzroku.

Szkolenia w których wzięli udział dotyczyły obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, oprowadzania audiodeskrypcyjnego w muzeum i w przestrzeni miejskiej oraz tworzenie dostępnych dokumentów word i pdf.

Dzięki przedsięwzięciu, do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, zostaną dostosowane trzy oddziały Muzeum, którymi są: Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci, Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.
Grant realizowany jest w ramach projektu „Kultura bez barier”.
Wartość grantu 160 945,00 złotych

Logotypy. Od lewej Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój. Kolejne flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska. Ostatni Napis Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny i flaga Unii Europejskiej - Na niebieskim tle żółte gwiazdu ułorzone w okrąg w centrum flagi.