Wyniki konkursu „Ślad tradycji w skansenach małopolskich”, edycja 2: „Tradycyjny motyw zwierzęcy w zdobnictwie i sztuce ludowej Małopolski”

Zakończyła się druga edycja konkursu „Ślad tradycji w skansenach małopolskich”. Jej tematem przewodnim był: „Tradycyjny motyw zwierzęcy w zdobnictwie i sztuce ludowej Małopolski”. W Konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu Województwa Małopolskiego, którzy w ramach zgłoszenia mieli przygotować dwie prace: plastyczną oraz merytoryczną w formie prezentacji multimedialnej nt. „Motyw zwierzęcy w twórczości ludowej Małopolski”. W wyniku obrad komisji konkursowej, tworzonej przez przedstawicieli skansenów biorących udział w projekcie „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu” zwycięzcami tegorocznej edycji, uzyskując najwyższą liczbę punktów za oba zadania, zostali:

• w kategorii uczniów szkół podstawowych:

I miejsce:
Natalia Lelek
(skansen Zalipie)
Michał Kupiec (skansen Dołęga)
Justyna Saładyga (skansen Zalipie)

II miejsce:
Dominik Mikruta
(skansen Łosie)
Milena Tutko (skansen Łosie)

III miejsce:
Maciej Kasperek
(skansen Wygiełzów)

Wyróżnienie:
Ruben Gosik (skansen Nowy Sącz)

• w kategorii uczniów szkół średnich:

Wyróżnienie:
Zofia Szurek (skansen Szymbark)

Dziękujemy za udział w Konkursie i serdecznie gratulujemy!
Nagrody do zwycięzców zostaną przesłane pocztą.

PARTNERZY:
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu;
Muzeum – Orawski Park Etnograficzny;
Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej;
Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie;
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach;
Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach.