Wystawa „Grupa WPROST w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie”

Start: 2023-10-02 18:00:00
Koniec: 2023-11-10 15:00:00
Siedziba Muzeum Okręgowego w Tarnowie

2 października 2023 r. o godzinie 18.00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 3, Tarnów, odbędzie się otwarcie wystawy „Grupa WPROST w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie”

Wystawa będzie obejmowała twórczość wszystkich członków, działającej w latach 1966-1986 grupy: Macieja Bieniasza, Zbyluta Grzywacza, Barbary Skąpskiej, Leszka Sobockiego oraz Jacka Waltosia.
W zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie znajduje się ponad dwadzieścia prac reprezentujących dorobek artystów Grupy WPROST. Wśród nich są obrazy, rzeźby oraz rysunki, które zaprezentowane zostaną na niniejszej wystawie. Ekspozycja jest próbą prezentacji różnorodności środków artystycznych, występujących wewnątrz grupy, przy wspólnym trzymaniu się postulowanego przez nią celu– odtworzenia więzi i zrozumienia pomiędzy sztuką a człowiekiem.

Wystawa otwarta od 3 października do 10 listopada 2023 r.
Kuratorka wystawy: Anna Filar