Wystawa „Lato zielne, kwietne, polne” – Łukasz Wojtanowski. Malarstwo i tkanina.

Start: 2023-07-03 18:00:00
Koniec: 2023-09-01 00:00:00
Siedziba Muzeum Okręgowego w Tarnowie

3 lipca 2023 r., o godz. 18:00, w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 3 – Galeria „Piwnica pod Trójką”, odbędzie się wernisaż wystawy: „Lato zielne, kwietne, polne”. Łukasz Wojtanowski. Malarstwo i tkanina.

Łukasz Wojtanowski to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w pracowni prof. Jacka Waltosia w 2008 roku). Obecnie pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w tarnowskim Zespole Szkół Plastycznych. Zajmuje się przede wszystkim tkaniną oraz malarstwem. To właśnie te dziedziny jego działalności zostaną wyeksponowane na niniejszej wystawie. Oscylować będzie ona wokół trzech źródeł inspiracji twórczości artysty: literaturze, obiektach i zdarzeniach o charakterze sakralnym oraz malarstwie artystów polskiego modernizmu. Wśród wielu prac wątki te przeplatają się ze sobą, pozostając jednak w obiegu określonych powyżej wpływów.

Wystawa zrealizowana w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” będzie dostępna dla zainteresowanych do 1 września 2023 r.

Zachęcamy do odwiedzenia muzealnego profilu Facebook https://www.facebook.com/muzeumtarnow gdzie pojawi się fotorelacja z wernisażu.

Kurator wystawy: Anna Filar

Wystawę można zobaczyć w dniach 03.07. – 01.09.2023 r.