Wystawa planszowa pt. „Niedościgniony ideał zapału” Patriotyczne tradycje powstańcze regionu tarnowskiego w podcieniach Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.

Start: 2023-04-23 00:00:00
Koniec: 2023-05-31 00:00:00
Muzeum Historii Tarnowa i Regionu

Wystawa planszowa pt. „Niedościgniony ideał zapału” Patriotyczne tradycje powstańcze regionu tarnowskiego dostępna dla zwiedzających w podcieniach Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.

23 kwietnia 2023 r. w podcieniach Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Rynek 20-21 udostępniona została wystawa planszowa pt. „Niedościgniony ideał zapału” Patriotyczne tradycje powstańcze regionu tarnowskiego. Ukazuje ona najważniejsze zagadnienia związane z tematyką Powstania Styczniowego, ze szczególnym uwzględnieniem wątków lokalnych. Na kilkunastu tablicach przedstawiono sylwetki tarnowskich powstańców oraz miejsca w Tarnowie i w regionie, mające bezpośredni lub pośredni związek ze zrywem niepodległościowym 1863 roku.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”

Kurator wystawy: Dorota Lewicka

belka logotypów