Wystawa prac z XIV Integracyjnego Pleneru Malarskiego “Dębno 2023.”

Start: 2023-06-07 00:00:00
Koniec: 2023-06-30 00:00:00
Zamek w Dębnie

Wokół Muzeum Zamek w Dębnie 🏰, parku krajobrazowego i wzgórza kościelnego, 15 i 16 maja 2023r., trwała kolejna edycja Pleneru Malarskiego 🎨.
W tym roku, to wydarzenie miało wyjątkowy charakter ponieważ obchodzimy 💯 rocznicę słynnego pleneru malarskiego, który w 1923 roku zorganizował dla krakowskich profesorów i studentów Akademii Sztuk Pięknych ówczesny właściciel zamku – Jan Jastrzębski.
W tegorocznej edycji, na zaproszenie organizatorów, w plenerze malarskim brali udział: dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno, podopieczni Warsztat Terapii Zajęciowej w Brzesku , Warsztaty Terapii Zajęciowej w TarnowieWarsztat Terapii Zajęciowej Wola Rzędzińska, seniorzy z Klubu Seniora z Dębna i Sufczyna oraz podopieczni Twórczego Klubu Seniora z Tarnowa.
Wydarzenie patronatem objął Wójt Gmina Dębno Wiesław Kozłowski.
Wystawa będzie dostępna do 30 czerwca 2023 w godzinach pracy Muzeum Zamku w Dębnie.
plakat do wystawy prac malarskich na Zamku w Dębnie